Кандидатите се претставија на последната телевизиска дебата пред гласањето во недела


Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Kандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со жителите на с. Бањица. Во текот на средбата се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веднаш по своевидната прозивка на „колегите Албанци“ на претседателската кандидатка Гордана Силјановска-Давкова, во интервју за Цивил Медиа одговори Џевдет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џевдет Хајредини, поранеше министер за финансии, одговори на повикот на кандидтаката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска за времето кога беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 26 април 2019 Денеска кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со жителите на с. Бањица. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мојата програма вели дека во целиот мандат ќе се борам за демократизација на македонскиот недомекратски политички систем, со сите инструменти што му стојат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Северна Македонија со Унијата можат ...
сите 363 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 149 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во вечерашното гостување во емисијата “Што не е јасно“ на ТВ Алфа, истакна дека селективната правда во Република ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кандидатите се претставија на последната телевизиска дебата пред гласањето во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: