Мажите признаваат: Што ги полудува кај жените?

Голем број на статии и истражувања се обидуваат да дадат одговор на тоа што е она што мажите го обожаваат кај жените, но и обратно. Ова се неколку реални одговорни од мажите. -Девојка која може да прифати шега, но и да се шегува. Некоја која е смешна и навистина мудра со шегите, која има одлична смисла за хумор. -Начинот како таа изгледа кога ќе те погледне преку рамената. -Кога пониска девојка се поткачува на прсти и се обидува да дофати нешто, но не може да го доседне. Тогаш таа мора да побара помош, а тоа е одлична комбинација на слатко и смешно. -Кога ќе и дадеш комплимент, а таа слатко се насмевнува погледнувајќи надолу. -Кога таа минува со своите прсти низ косата. -Кога зборуваш со некоја девојка, а таа станува страствена за темата и го обожава разговорот. -Кога таа се смее и ја допира мојата рака или рамо. -Кога таа ја врзува својата коса. -Кога таа ја гризнува својата долна усна, насмевнувајќи се. -Самодовербата која ја има за да каже и по некоја шега на нејзина сметка. -Девојка која пее во својот ...
| | веќе видена | слични

 Ве повикаа на првоаприлска забава и чекавте до последен момент да смислите идеална маска? Доколку очајувате поради немањето никаква идеја, нема потреба за грижа. Денот за маскирање е денес, а ние сме тука да ви помогнеме. Потребно е добро да пробуричкате низ плакарот и евентуално набризна да докупите некои едноставни додатоци како бои за лице, кои ќе ја направат вашата маска ефектна. Заблескајте на денот на шегата во некоја од следните маски: Кукла на навивање Парижанка Кралица на срцата од „Алиса во земјата на чудата“ Поп арт девојка Пантомимичар Одри Хепберн во „Појадок кај Тифани“ Куклата Били од филмот „Saw“ Миа Волас од „Pulp Fiction“ Фрида Кало Белa од „Убавицата и Ѕверот“ Малефисент Девојка „Еднорог“ Мери Попинс Весело страшило Зиги Стардаст Грозд Уште забавни идеи, на следната страна... Почеток Претходна 1
| | веќе видена | слични

Дечкото бил нападнат со киселина од страна на својата поранешна девојка. Докторите се избориле за неговиот живот но човекот останал со лузни по целото тело. Инџибонг Име од Нигерија, се спремал за излегување во кафе бар кога чул некои звуци од пред својот дом. Во моментот кога излегол поранешната девојка го полила со киселина. 24 годишното момче било оставено пред врата во страшни болки. Со помош на своите соседи тој бил однесен во болница, каде што се опоравувал од страшните повреди. Но и покрај ова тој изјавил дека и простува на 20 годишната девојка. „Се гледавме скоро една година, подоцна дознав дека е проблематична девојка. Поради тоа и решив да прекинам да бидам во врска со нејзе“, изјавило момчето.  
| | веќе видена | слични

Веќе неколку месеци познатиот српски водител Зоран Пејиќ Пеја ужива во врската со 20 години помладата девојка Драгана Качавенда, а сега почнаа еден со друг да се опсипуваат со скапи подароци. Па така, минатата недела водителот ја однесе својата девојка во приватна клинка каде ја почести со нови силикони. За да му врати на гестот, таа пак го почести со нова насмевка, односно третман кај стоматолог. -Ние сме доказ дека за вистинската љубов не постои време и никогаш не е доцна. Нема ништо поубаво од тоа да сакаш и љубовта да ти биде возвратена, изјавува Пеја за еден српски медиум.
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мажите признаваат: Што ги полудува кај жените?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: