Популистите со едноставна порака до Европа


Германија, Франција, Италија, Бугарија, Романија, Хрватска, Грција и Унгарија се меѓу земјите кои денеска ќе ги бираат своите претставници за Европскиот ...
| | веќе видена | слични

На најизвесните избори во историјата на ЕП, ако утрото го најавува денот, според сите прогнози, холандските социјалдемократи на Франс Тимерманс ја однесоа ...
| | веќе видена | слични

Од 1979 година кога првпат беа организирани избори за Европскиот парламент до денеска немало неизвесности и се беше лесно предвидливо. Европската народна ...
| | веќе видена | слични

На самиот старт од европските избори и една недела пред објавувањето на извештајот за напредокот на Македонија и на останатите земји од Западен Балкан, Шада ...
| | веќе видена | слични

Отвореното Студио 1 вечерва е во Европскиот парламент во Брисел, само неколку дена пред изборите за новиот состав и точно една недела пред објавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Популистите со едноставна порака до Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: