ПОСЛЕ РЕШЕНИЕТО ЗА САМОИЛ Владата се надева дека и за ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ СЕ НАЈДЕ ПРИЈАТЕЛСКО РЕШЕНИЕ


12 копии

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески, реформатор на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук реагира на изјавите на бугарската минисерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, и на министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија нема да може да стане членка на ЕУ и на НАТО, ако не го прифати ставот на Бугарија за историските прашања кои предизвикуваат контроверзи во двете ...
| | веќе видена | слични

Без договор околу заедничкиот датум за чествување на Гоце Делчев, Софија ќе ја прекине работата на експертската комисија, предупредува шефицата на бугарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку не се постигне договор околу датумот за заедничко чествување на Гоце Делчев, Бугарија ќе се повлече од понатамошната работа во мешовитата комисија со ...
| | веќе видена | слични

Без договор околу датумот за заедничко чествување на Гоце Делчев, Бугарија нема да учествува во заедничката комисија со Северна Македонија – децидна е ...
| | веќе видена | слични

Властите во северна Македонија немаат алтернатива освен да ги прифатат вистинските историски факти ако сакаат да влезат во Европската унија и во НАТО изјави ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за БТВ Захариева е децидна дека за Софија е неприфатлив предлогот од македонска страна тоа да биде седми октомври, датумот кога моштите на Делчев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако не се договориме околу датата за чествување на сеќавањето на Гоце Делчев, нема да работиме во мешовитата комисија со Македонија, изјави за БТВ бугарската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија нема да може да се придружи во ЕУ и НАТО доколку не го прифати ставот на Бугарија околу историските прашања кои предизвикуваат контроверзи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарната ТВ серија на „ХБО“ која во центарот на вниманието ја стави чернобилската катастрофа – „Чернобил“, а беше прикажан и животот во сегашниот „град на ...
сите 73 | | | веќе видена

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
сите 69 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 72 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСЛЕ РЕШЕНИЕТО ЗА САМОИЛ Владата се надева дека и за ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ СЕ НАЈДЕ ПРИЈАТЕЛСКО РЕШЕНИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: