НАТО во три брзини

Инсистирањето на прифаќање лажни реформи, мимикрии на правосудие и фингирана слобода на медиуми во име на административно зачленување во НАТО е западно ...
| | веќе видена | слични

Историјата на амбасадорите на САД ја исцртува константата на љубезна медиумска вербалност полна со демократија, отчетност, одговорност и проткаена со сушти ...
| | веќе видена | слични

Американскиот амбасадор во Словенија, Брент Хартли во разговор за љубљанскиот неделник Reporter изразува зачуденост од благите ракции на Словенија во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес истекува крајниот рок за нивно излегување од државата Американските дипломати и нивните семејства утринава ја напуштија Амбасадата на Вашингтон во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 189 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО во три брзини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: