Норвешки пар се венча со традиционална викиншка свадба, првпат по 1.000 години (фото)


 Ние ја имаме прекрасната Галичка свадба, но какви традиции има во другите земји? Елизабет (27)и Руни Далсет (36) од Норвешка направија традиционална викиншка ...
| | веќе видена | слични

Венчавка без автомобили, се изгледаше како пред илјада години. Норвешки пар се венчаше на викиншка церемонија. Некогашната козметичарка, Елизабет Далсет (27), ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 291 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешки пар се венча со традиционална викиншка свадба, првпат по 1.000 години (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: