„Тапанот се слуша надалеку“ концерт на Сара Симоновска

3 копии
2 копии

Во Драмскиот театарски центар вечерва во 19 часот ќе се одигра премиерата на театарската претстава за деца „Поштенска бајка“ според Карел Чапек. Како што ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на Скопско лето, вечерва во 19 часот во Детски театарски центар ќе се одигра премиерата на театарската претстава за деца „Поштенска бајка“, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Битолското културно лето првпат годинава воспостави соработка со амбсадите во Република Македонија, кои имаат свои конзуларни претставништва во Битола, а како ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во рамки на „Скопско лето“ се најавени изведбата на куклената претстава „Тоби“ на Театарот за деца и младинци, претставата „Дух“ во МНТ, како и концерт ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Порача еврокомесарот за проширување денес од Скопје Нема време за губење. Искористете го своето демократско право на референдумот на 30-ти септември, изјави ...
сите 145 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Apple ја претстави дванаесеттата верзија од iOS на почетокот од летото, како што тоа го прави секоја година. Официјалната верзија ја очекувавме за оваа есен, ...
сите 80 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 137 | | | веќе видена

 Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро можно решение за нив и за Македонија и затоа на референдумот на 30 септември тие ќе заокружат ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тапанот се слуша надалеку“ концерт на Сара Симоновска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: