посета на делегација од Бундестагот, на Република Македонија

Среда, 26 февруари 2014 година, 14.00 часот, Сала на Влада - Средба на г. Трајко Вељаноски, претседател на Собранието на Република Македонија со пратениците на Бундестагот Јоханес Зеле и Јосип Јуратовиќ
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 338 | | | веќе видена

Првосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во притвор „се држи“ подобро и од тоа што очекувавме, вели за „360 степени“ адвокатот Димитар Савовски, ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

посета на делегација од Бундестагот, на Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: