Привремен сообраќаен режим на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Чаир

Градот Скопје ги известува граѓаните дека утре и задутре (3 и 4 април 2018 година) ќе се асфалтираат двете леви сообраќајни ленти на булеварот Христијан ...
| | веќе видена | слични
13 копии

За велигденските празници, односно на ден Велигден сообраќајната полиција при СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што соопшти МВР, во периодот од 18,00 часот до завршувањето на чествувањето на празникот за време на централните верски манифестации во центарот на град ...
| | веќе видена | слични

Општина Ѓорче Петров ќе ги реновира старите згради со нови енергетски ефикасни фасади. Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски и директорот ...
| | веќе видена | слични

Почна целосната реконструкција на постоечкиот пат од село Кучково до манастирот Свети Ѓоргија, и дел кон крстот, со што ќе се подобри сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ утре и задутре ќе се воведе привремен сообраќаен режим поради изведување работи на патот, соопшти Град Скопје. Ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На булеверот Христијан Тодоровски Карпош во Чаир во наедните два дена (3 и 4 април) ќе се воведе привремен сообраќаен режим, информираат од Град Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина. Во 2008 година, кога Тошиќ ...
сите 209 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 89 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привремен сообраќаен режим на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: