Португалскиот премиер е отворен за сојуз со левичарите

3 копии
7 копии

Новите европратеници вчера ги избраа претседателите на парламентарните комисии во новиот состав на Европскиот Парламент, како и повеќето потпретседатели. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанските социјалисти соопштија дека ќе се откажат од обидите лидерот на партијата, Педро Санчес, да го изберат за нов шпански премиер доколку тој не го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот пратеник од Христијанско-демократската унија (ЦДУ) Дејвид Мекалистер, попладнево беше реизбран за претседател на Комисијата за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европските народни партии ЕПП и Социјалистите и демократите (СД) си ги поделија 9 од 12-те потпретседател ски места на Европскиот парламент. Новата група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 205 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 144 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Португалскиот премиер е отворен за сојуз со левичарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: