Канада целосно ќе ја легализира употребата на марихуана

3 копии
4 копии
2 копии

На сончевите ридови во близина на Сан Франциско во САД никнуваат легални плантажи за одгледување канабис во сопственост на сопственици Бугари, кои здружено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
сите 398 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
сите 208 | | | веќе видена

Владата информира дека согласно Уредба за изменување и дополнување на Уредбата за гранични вредности за нивоа и видови  на загадувачки супстанции во ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канада целосно ќе ја легализира употребата на марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: