Мите Стефоски: Струшки вечери на поезијата не може да „игра“ во општинска лига!


Сегашниот буџет на Струшките вечери на поезијата е ист како и оној во 1999 година, знае да каже директорот Мите Стефоски во пресрет на 57-то издание на ...
| | веќе видена | слични

Струга, 23. август 2018 (ИНПРЕС) – Вториот ден на 57-те Струшки вечери на поезијата, започна во знакот на наградата „Браќа Миладиновци“. Првиот денешен портрет ...
| | веќе видена | слични

Денеска на програмата на 57-те „Струшки вечери на поезијата“ (СВП) е претставувањето на портретот на поетот Михаил Ренџов, минатогодишниот добитник на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Струга, 23. август 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски со сопругата, синоќа присуствуваше на отворањето на 57-те Струшки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 304 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мите Стефоски: Струшки вечери на поезијата не може да „игра“ во општинска лига!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: