Дали Заев сака да го урне или да го преземе системот на Груевски?

Трета година по ред издржавме во Европа невиден дрил, притисок и уривање на држава, институции, култура, етнички идентитет, традиција, граѓански односи и јавен ...
| | веќе видена | слични

Влегуваме во финале за избор на нова влада. Дали е можно СДСМ и ДУИ да се договорат. Да, можно е. Дали е тоа сигурно и извесно. Не, не е сигурно, и колку што е ...
| | веќе видена | слични

Значи, после се - сега е секому јасно што се случува, и што ни се пакува од Заев. Прво, без победа на избори СДСМ да дојде на власт, а Зоран Заев да биде ...
| | веќе видена | слични

Ако е нешто сигурно, тоа е дека со нас, или без нас, утре ќе биде нов ден. Па при бидејќи, тоа е единствено нешто сигурно во Македонија... да се фокусираме на ...
| | веќе видена | слични

Шеесет и три и точка. Или, три запирки после кои следат други ситуации. Ова не се обични избори. На 11 декември во Македонија ќе се гласа. За што?! Би требало ...
| | веќе видена | слични

1 Не е дека не знаевме оти Никола Груевски и Али Ахмети за да се одржат на власт се договарале за секакви гадости. Меѓу другото, и да го прекинат пописот во ...
| | веќе видена | слични

1 Многумина имаат мислење за Законот за употреба за јазиците, иако верувам дека не ни знаат што е напишано во него. Многумина се против законот, оти мислат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Парламент, кусо пред гласањето доверба на владата, ги извести пратениците дека Грција ја ...
сите 590 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Заев сака да го урне или да го преземе системот на Груевски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: