Градот Скопје домаќин на европско првенство за кошаркари до 18 години

Градоначалникот Шилегов денеска заедно со спортскиот директор на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Владимир Темелковски, одржа прес-конференција во ...
| | веќе видена | слични

На Европското прветсво (Б дивизија) за кошаркари до 18 години, што се одржува во Скопје денеска е слободен ден, кој добро ќе им дојде пред се на нашите млади ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 599 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 285 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Француските медиуми, кои денеска опширно коментираат и прераскажуваат за комеморацијата по повод 100 години од завршувањето на Првата светска војна во Париз и ...
сите 193 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Скопје домаќин на европско првенство за кошаркари до 18 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: