САД, Велика Британија и Франција се уште без конечна одлука за Сирија


6 копии

Британската Влада и даде подршка на премиеката Тереза Меј да им се придружи на САД и на Франција во планирањето на воена операција како одговор на наводниот ...
| | веќе видена | слични

Домот на лордовите, не го прифати нејзиниот предлог-закон за Брегзит, со кој се предвидува Велика Британија по напуштање на ЕУ, да излезе и од Европската ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Британската премиерка Тереза Меј денеска претрпе пораз во горниот дом на Парламентот, Домот на лордовите, кој не го прифати нејзиниот Предлог-закон за Брегзит, ...
| | веќе видена | слични

Британската Влада по гласањето соопшти дека е „разочарана“ од одлуката на лордовите, но дека нема да се откажа од нејзината „многу јасна“ посветеност за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британската премиерка, Тереза Меј денеска изјави дека воената акција во Сирија била и „морално и легално оправдана“. Таа вели дека Сирија се обидува да ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сириски воздушни напади: Само четвртина од Британците ја поддржуваат одлуката на Тереза Мај да започне воени операции против режимот на Асад, откриваат нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 131 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД, Велика Британија и Франција се уште без конечна одлука за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: