Поранешниот пакистански премиер Абас уапсен за корупција

Пакистанската агенција за борба против корупција го уапси поранешниот премиер Шахид Хакан Абас, соопшти денес портпаролот на Националниот одбор за одговорност ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД во последните неколку недели постигнале голем напредок во преговорите со талибанците и јасно даде до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Индија негира дека нејзиниот премиер некогаш побарал од американскиот претседател Доналд Трамп да посредува во долготрајниот спор околу Кашмир, откако Трамп ...
| | веќе видена | слични

Индија негира дека побарала од претседателот на САД, Доналд Трамп да биде посредник во долгогодишниот спор меѓу Индија и Пакистан за регионот Кашмир. „Немало ...
| | веќе видена | слични

Индија демантира дека премиерот Наренда Моди побарал од американскиот претседател Доналд Трамп да посредува во долгогодишниот конфликт со Пакистан за Кашмир, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека верува дека кинескиот претседател Си Џинпинг се однесува „многу одговорно“ во врска со протестите во Хонг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот пакистански премиер Абас уапсен за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: