„Ѓоковиќ“ му се случил на Федерер 24 пати во кариерата


​ Меѓу многумината кои го коментираа неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ е и Барбара Шет Игл, поранешната австралиска тенисерка. ...
| | веќе видена | слични

Што му се вртеше во глава на Роџер Федерер пред последниот поен во финалето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ? Многу веројатно дека тоа беше истиот поен со кој ...
| | веќе видена | слични

Коментаторот на Вимблдон, Андреу Кејстл, се нашол на удар на критики бидејќи го кометирал прстенот на Мирка Федерер за време на финалето помеѓу нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Сцена: Водителката од ТВ Пинк, после епското финале на овогодинешното издание на Вимблдон, во кое рекетите ги вкрстија Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а кој го ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот ја избра својата татковина за да го пронајде мирот. Роџер Федерер се вратил во својата татковина со семејството по поразот од Новак Ѓоковиќ во ...
| | веќе видена | слични

Чичкото на Рафаел Надал, Тони, изјавил дека ‘новата генерација’ нема шанси против Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал. Ѓоковиќ во неделата ја освои ...
| | веќе видена | слични

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ѓоковиќ“ му се случил на Федерер 24 пати во кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: