„Ѓоковиќ“ му се случил на Федерер 24 пати во кариерата


​ Меѓу многумината кои го коментираа неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ е и Барбара Шет Игл, поранешната австралиска тенисерка. ...
| | веќе видена | слични

Што му се вртеше во глава на Роџер Федерер пред последниот поен во финалето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ? Многу веројатно дека тоа беше истиот поен со кој ...
| | веќе видена | слични

Коментаторот на Вимблдон, Андреу Кејстл, се нашол на удар на критики бидејќи го кометирал прстенот на Мирка Федерер за време на финалето помеѓу нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Сцена: Водителката од ТВ Пинк, после епското финале на овогодинешното издание на Вимблдон, во кое рекетите ги вкрстија Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а кој го ...
| | веќе видена | слични

Швајцарецот ја избра својата татковина за да го пронајде мирот. Роџер Федерер се вратил во својата татковина со семејството по поразот од Новак Ѓоковиќ во ...
| | веќе видена | слични

Чичкото на Рафаел Надал, Тони, изјавил дека ‘новата генерација’ нема шанси против Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал. Ѓоковиќ во неделата ја освои ...
| | веќе видена | слични

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во врска со случајот Рекет, за кој денеска на прес конференција повторно се огласи портпаролот, Димче ...
сите 330 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 114 | | | веќе видена

Седницата на Советот на јавни обвинители на која треба да започне постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе биде закажана од ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ѓоковиќ“ му се случил на Федерер 24 пати во кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: