Четири години затвор за поранешниот потпретседател на ФИФА

12 копии
5 копии

Јужнокорејскиот Висок суд ја продолжи затворската казна на поранешната претседателка Парк Геун Хје (66) на 25 години и парична казна од 17,8 милиони долари ...
| | веќе видена | слични

Таа е обвинета за корупција поради што во 2017 година беше сменета од власт. Судот и ја продолжи казната бидејќи Парк склучила договор со пријателка на која и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судот во Јужна Кореја ѝ ја продолжи затворската казна на поранешната претседателка на земјата, Парк Геун-хие на 25 години. Таа е обвинета за корупција и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири години затвор за поранешниот потпретседател на ФИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: