Казна за дел од поранешното раководство на ФИФА: Бразилецот Марин доби 4 години затвор

2 копии

„Франс прес“ излезе со информација последната пресува која се случи во судот во Њујорк, а која е поврзана со поранешното раководство на ФИФА. Се работи за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Еден навивач на Рома денеска е осуден на 2,5-годишна затворска казна поради учество во група која предизвикала инцидент и навивачка пресметка пред дуелот меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јужнокорејскиот Висок суд ја продолжи затворската казна на поранешната претседателка Парк Геун Хје (66) на 25 години и парична казна од 17,8 милиони долари ...
| | веќе видена | слични

Таа е обвинета за корупција поради што во 2017 година беше сменета од власт. Судот и ја продолжи казната бидејќи Парк склучила договор со пријателка на која и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судот во Јужна Кореја ѝ ја продолжи затворската казна на поранешната претседателка на земјата, Парк Геун-хие на 25 години. Таа е обвинета за корупција и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Отворена е истрага за „организирана измама” против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Нотр Дам , соопшти јавното ...
сите 768 | | | веќе видена

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 148 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 236 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 158 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казна за дел од поранешното раководство на ФИФА: Бразилецот Марин доби 4 години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: