На граничниот премин Табановце се чека и до 30 минути

16 копии
5 копии
3 копии
3 копии

Тешко товарно моторно возило се преврте попладнево на патниот правец Ресен-Битола кај местото викано „Сопотско“. Сообраќајот е во прекин. - Во сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
20 копии
7 копии
2 копии

Регионалниот пат Р1208 Охрид од спојот Р1301, односно регионалниот пат од Струга кон Охирд кај населбата Далјан, во должина 600 метри денеска од 13:00 часот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На граничниот премин Табановце се чека и до 30 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: