Вељаноски повикан на сослушување


8 копии

Пред почетокот на рочиштето, бранителот на еден од обвинетите, Донче Наков, го извести претседателот на судечкиот совет Осман Шабани дека поради обврски околу ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Екс-претседател на Собрание, Трајко Вељаноски денеска е во Обвинителство на распит за организација на нападот во Собранието од 27 април 2017 година. Вељаноски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На барање на СЈО, поради чување службена и деловна тајна, судот ја исклучи јавноста за сведочењето на Александра Николоска од УБК во предметот „Трезор”. Таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 228 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 343 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 393 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 251 | | | веќе видена

На граѓанската трибина организирана од СДСМ и коалицијата која го поддржува Пендаровски, вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељаноски повикан на сослушување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: