САД, Канада и ЕУ со нови санкции против Русија

2 копии
3 копии
4 копии

Русија ќе ги укине реципрочните мерки што ги воведе кон земјите членки на Европска Унија откако ЕУ ќе ги укине санкциите за Русија, изјави рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Русија ќе ги укине реципрочните санкции кои ги воведе за земјите од Европската Унија што ЕУ ги укине санкциите за Русија, изјавил денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Австралиските власти изјавија дека ќе преземат финансиски санкции и ограничувања за влез против седум Руси во врска со инцидентот во теснецот Керч, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението објавено денеска, Могерини, рече дека ЕУ "Останува цврсто во својата посветеност на суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Заев иако е оптимист за позитивен епилог, оценува дека последниот збор ќе го имаат лидерите од земјите членки на ЕУ на Советот во Брисел во четврток ...
сите 887 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 320 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД, Канада и ЕУ со нови санкции против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: