Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

14 копии
2 копии
12 копии
5 копии

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 10 април извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вкупно 19 возачи вчера од Скопје управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 19 возачи од кои: 16 возачи затоа што ...
| | веќе видена | слични
27 копии

На подрачјето на Скопје изминатото деноноќие полицијата издала 123 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 92 возила. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 308 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 771 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: