Завршена истрагата за самоубиството на Праљак: Откриено дали некој му помогнал да се убие

3 копии

Истрагатата во Хашкиот суд во врска со самоубството на Слободан Праљак е завршена и не укажала на никаков пропуст на службите за безбедност и протокол на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Истражителите на Обединети нации неодамна доставија две писма од Слободан Праљак, кој се уби во судница на Хашкиот трибунал. Истражителите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве хашкиот трибунал ги објави резултатите на истрагата за тоа како хрватскиот генерал Праљак воопшто стигнал до отровот со кој што се самоуби и како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши истрагата на Хашкиот суд околу самоубиството на Хрватско-Босанскиот воен злосторник Слободан Праљак. Хрватските медиуми наведуваат дека според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хашкиот трибунал ја завршил истрагата за самоубиството на генералот Слободан Праљак за време на изрекувањето на пресудата, при што е заклучено дека нипто не ...
| | веќе видена | слични

Истрагата на Хашкиот суд околу самоубиството на Хрватско-Босанскиот воен злосторник Слободан Праљак, е завршена и не укажа на никаков пропуст на службената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска Давкова: „Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала. Ви благодарам за подршката“ ...
сите 209 | | | веќе видена

Поранешниот министер Миле Јанакиески денеска повторно бил однесен во градската општа болница 8 Септември на преглед, објави Алфа повикувајќи се на извори од ...
сите 394 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 330 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 207 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена

Најмалку двајца опозиционери загинаа во обид да го спречат затворањето на границата на Венецуела кон Бразил , кое го нареди претседателот Николас Мадуро. Тој ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршена истрагата за самоубиството на Праљак: Откриено дали некој му помогнал да се убие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: