Форд промовира нова продажна кампања

Новата продажна кампања на Форд “Зимска идила” ќе биде промовирана денеска пред македонската јавност. За таа цел во просториите на Ми-Да моторс, која е генерален застапник на Форд за Македонија, денеска ќе се одржи прес конференција. Истовремено ќе бидат презентирани и резултатите од работењето на Ми-Да моторс во 2009 година. 
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ми-Да Моторс“ реши оваа сезона на празници да им ја посвети на своите потенцијални клиенти и да ја лансира својата досега најдарежлива кампања со попусти за продажба на возила на „Форд“, соопштија во компанијата Во наредниот период „Ми-Да Моторс“ ќе организира промотивна акција во која посетителите на салоните на „Форд“ низ Македонија ќе може да добијат попусти до 5.000 евра за купување „фиеста“, „фокус“ и „фушн“, а оние што ќе се одлучат за купување „форд мондео“ ќе добијат зимување во Словенија.
| | веќе видена | слични

Ова на прес конференција во вторник го изјави генералниот директор на МИ-ДА Дарко Димовски, според кого, се очекува и 2010г. да биде тешка. Тој најави неколку акции на компанијата, со цел да се зголеми бројот на продадени возила во следната година.Преку акцијата „Зимска идила“, која е во тек, се нуди „форд мондео титаниум“, со гратис регистрација, зелен картон и патување за две лица во Словенија. Од МИ-ДА најавуваат и друга акција „Извлечи го попустот“, со која секој посетител на салонот на компанијата за моделите Fiesta, Focus и Fusion може да извлече наградна грепка со попуст од 100 до 5.000 евра.
| | веќе видена | слични

И покрај тешката година, овластениот дистрибутер на возилата „Форд“ во Македонија МИ-ДА успеа да продаде над 1.000 возила. Ова на прес конференција во вторник го изјави генералниот директор на МИ-ДА Дарко Димовски, според кого, се очекува и 2010. година да биде тешка. Тој најави неколку акции на компанијата, со цел да се зголеми бројот на продадени возила во следната година. Преку акцијата „Зимска идила“, која е во тек, се нуди „форд мондео титаниум“, со гратис регистрација, зелен картон и патување за две лица во Словенија. Од МИ-ДА најавуваат и друга акција „Извлечи го попустот“, со која секој посетител на салонот на компанијата за моделите Fiesta, Focus и Fusion може да извлече наградна грепка со попуст од 100 до 5.000 евра. /крај/ст
| | веќе видена | слични

Останато

Видеоиграта Assassins Creed: Unity би можела да биде вистинскиот спасител во реставрацијата на катедралата Нотр Дам, која во голем дел изгоре во пожар за кои ...
сите 682 | | | веќе видена

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 279 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
сите 152 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 54 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 119 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 38 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форд промовира нова продажна кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: