Поправете го стилот со самодоверба

Не е тајна дека за да изгледате убаво мора да имате еднакво самодоверба колку и стил. Затоа покачувањето на самодоверба е задолжително за да изгледате добро. Вашиот став под облеката може да ве доведе до совршенство или до пропаст. Ако се чувствувате слободно во облеката која ја носите ќе изгледате подобро со сите свои маани, отколку да сте совршени, но несигурни. Секако, самодовербата сама по себе не значи и добар стил. Всушност комбинација на три особини го сочинуваат добриот изглед: знаењето што треба и како треба да се облечете за да стои убаво на вашето тело, познавањето на трендовите, самодоверба. Самодовербата е шлаг на тортата кој ќе го претвори вашиот изглед од добар во блескав. Некој ќе каже дека треба да го носите тоа што сакате и кога сакате се додека се чувствувате убаво во него. Секако, личност со висока самодоверба секогаш изгледа добро, но ако носи нешто старомодно и не изгледа добро на неа – не изгледа најдобро што може. Но, самодовербата го поправа целиот впечаток, секако додека таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 84 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 144 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поправете го стилот со самодоверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: