Пердју: Северна Македонија ја одразува реалноста и историјата


3 копии

Состојбата на медиумите во Западен Балкан, за жал, и покрај сите укажувања, според индексот на „Репортери без граници„, може да се опише накратко како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Активната транспарентност во една земја е најголем непријател на лажните вести и дезинформации, а во соседство како Западен Балкан активната соработка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Организиран во соработка со  Парламентарно собрание на НАТО на тема „Евроатлантска интеграција на Западен Балкан: зајакнување на Европскиот мировен проект“.  ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија дава големо значење на евро-атлантските интеграции, кои се најважните одбранбени и надворешно-политички цели и на Владата. Горд сум што во многу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 58 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пердју: Северна Македонија ја одразува реалноста и историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: