Франција и Германија со став: Не е прашање дали туку кога ќе почнат преговори

Прашањето не е дали, туку кога ќе почат преговорите за членство во Европската унија. Одлуката тоа да се случи во октомври е најреална до сега. Но, дотогаш не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски на денешната седница на Националниот совет за евроинтеграции изјави дека Македонија во изминативе години нема мрднато ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и Албанија, кандидатите за влез во Европската унија, сé уште ќе почекаат, дури и ако вратата што се надеваа да се отвори оваа пролет треба само да ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел почна дводневниот Самит на ЕУ на кој се очекува потврда на заклучокот на министрите за надворешни работи за земјава, без поголеми очекувања за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот амбасадор во Скопје Томас Герберих вели дека прашањето веќе не гласи дали ЕУ ќе почне пристапни преговори со Северна Македонија, туку кога тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште свеж за дебата низ различните погледи на власта и опозицијата за тоа каква порака е заклучокот на Советот на ЕУ за датумот да одлучи најдоцна до октомври, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Северна Македонија испиша успешна приказна на Западен Балкан. Советот на ЕУ во Брисел денеска нема да донесе одлука за датумот бидејќи се уште нема одлука од ...
| | веќе видена | слични

Затоа одлуката за датум се помести за октомври. Лично сум убеден дека уште оваа година ќе може да има само една одлука, а тоа е да се започнат пристапните ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на ЕУ кон Балканот е блокирано од Париз, Берлин и Хаг, под овој наслов париски Ле Монд ја објаснува одлуката на 28-те земји членки за одложување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција и Германија со став: Не е прашање дали туку кога ќе почнат преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: