Аманет 1903: Денеска собир против „дивоградбата Република северна Македонија“


Здружението на граѓани Аманет 1903 од Скопје за денеска во 18 часот организира собир пред споменикот на основачите на ВМРО во Жена парк во Скопје. На собирот ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 11.000 посетители се очекува да присуствуваат на мото собирот, што почнува утревечер во Свети Николе во организација на Мото Клуб Свети Николе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аманет 1903: Денеска собир против „дивоградбата Република северна Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: