Трамп предлага графата „државјанство“ да се вметне во пописот во 2030 година

3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го повлече своето барање за ревидирање на пописот на САД и порача информациите за државјанството да се приберат во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер одговори на прашањето дали воопшто ќе станеше шеф на Белата куќа ако немаше социјални медиуми и порача дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако беше отфрлен планот на американскиот претседател Доналд Трамп на пописот на населението кој ќе биде спроведен следната 2020 година да го вметне прашањето ...
| | веќе видена | слични

Демократите жестоко реагираат Претседателот Трамп се очекува со извршна одлука да го додаде контроверзното прашање за државјанството во пописот што се ...
| | веќе видена | слични

„Ги разгледувам сите можности. Постојано дискутираме со претседателот по одлуката од Врховниот суд. Ќе најдеме начин да го вметнеме прашањето во пописот“, рече ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот, исто така, ја остави отворена опцијата прашањето за државјанство да се додаде подоцна Претседателот на САД Доналд Трамп размислува да издаде ...
| | веќе видена | слични

Денес е краен рок Владата да се изјасни за својата позиција во однос на спорот за поставување на прашањето за државјанството на пописот во 2020 година ...
| | веќе видена | слични

Трамп побарал од Одделите за трговија и правда да сторат се` што е неопходно ова важно прашање да биде вклучено во пописот во некаква форма Американските ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп предлага графата „државјанство“ да се вметне во пописот во 2030 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: