Пописот на САД во 2020 година нема да биде ревидиран

3 копии
8 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер одговори на прашањето дали воопшто ќе станеше шеф на Белата куќа ако немаше социјални медиуми и порача дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако беше отфрлен планот на американскиот претседател Доналд Трамп на пописот на населението кој ќе биде спроведен следната 2020 година да го вметне прашањето ...
| | веќе видена | слични

Демократите жестоко реагираат Претседателот Трамп се очекува со извршна одлука да го додаде контроверзното прашање за државјанството во пописот што се ...
| | веќе видена | слични

„Ги разгледувам сите можности. Постојано дискутираме со претседателот по одлуката од Врховниот суд. Ќе најдеме начин да го вметнеме прашањето во пописот“, рече ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот, исто така, ја остави отворена опцијата прашањето за државјанство да се додаде подоцна Претседателот на САД Доналд Трамп размислува да издаде ...
| | веќе видена | слични

Денес е краен рок Владата да се изјасни за својата позиција во однос на спорот за поставување на прашањето за државјанството на пописот во 2020 година ...
| | веќе видена | слични

Трамп побарал од Одделите за трговија и правда да сторат се` што е неопходно ова важно прашање да биде вклучено во пописот во некаква форма Американските ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот на САД во 2020 година нема да биде ревидиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: