Пливачката федерација не го пријавила Евгениј Поп Ацев за настапи на ЕП во Глазгов


На претстојното Европско првенство (ЕП) кое ќе се одржи во Глазгов, пливачот Евгениј Поп Ацев требаше да е единствениот македонски претставник, но тој извести ...
| | веќе видена | слични

Оваа година ќе учествува и на Интернационалниот Пливачки Маратон во олимписката дисциплина која е долга 10 километри. Во организација на Пливачката федерација ...
| | веќе видена | слични

Евгениј Поп Ацев добил потврда од ЛЕН дека пливачката федерација навреме не го пријавила на Европското првенство во Глазгов. Разочаран од односот на своите ...
| | веќе видена | слични

Пливачката федерација на Македонија (ПФМ) ја најави втората маратонска дисциплина во нејзина организација во Охридското Езеро овој месец. На 18 август ќе се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008“ од Охрид, во сабота ќе се одржи второто издание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пливачката федерација на Македонија во официјално соопштение, објавено по итната седница на Управниот одбор, ги отфрла обвинувањата дека не го пријавила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 131 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пливачката федерација не го пријавила Евгениј Поп Ацев за настапи на ЕП во Глазгов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: