Прогнози за зголемени цени и помалку порачки и вработени во трговијата на мало

2 копии

Зголемени се продажните цени во трговијата на мало во вториот во однос на првиот кваратл годинава, а се очекува нивно зголемување и во наредните три месеци. ...
| | веќе видена | слични

Венецуела е земја со најголеми нафтени резерви. Сепак, до почетокот на следната година, како резултат на економската и политичката криза во земјата и како ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во трговијата на мало во второто тримесечје од 2019 година е за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако задоцни и се виде буквално 5 минути насамо со претседателот Стево Пендаровски, Зоран Заев стана мандатар. Кажа дека нема мнозинство, но и најави дека ...
сите 558 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти ...
сите 185 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 231 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата главно се должи на тоа што ЕСМ не успеа да ги продаде вишоците на струја поради што има намалени приходи. РКЕ нема моќ да ја повлече ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогнози за зголемени цени и помалку порачки и вработени во трговијата на мало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: