Јужна Кореја го поздрави договорот меѓу САД и Северна Кореја


По средбата во Сеул, државниот секретар Мајк Помпео замина за Пекинг да ја запознае кинеската влада со исходот од самитот во Сингапур Претседателот на Јужна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД, Кина и Јужна Кореја се едногласни во ставот дека санкциите кон Северна Кореја ќе бидат укинати дури откако земјата целосно ќе се ослободи од нуклеарното ...
| | веќе видена | слични

Нема да има олеснување на санкциите за Северна Кореја се до нејзината целосна денуклеаризација, изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Воени претставници на Северна и на Јужна Кореја почнаа преговори за намалување на тензиите по силно обезбедуваната граница. Можно е севернокорејските ...
| | веќе видена | слични

Биографијата и личните податоци за лидерот на Северна Кореја не се познати за пошироката јавност, но сепак, неговото често појавување надвор од границите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Русија во средата вечерта го повика Советот за безбедност при Обединетите нации да размисли за постепено укинување на економските санкции за Северна Кореја по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обид да го убеди Ким Џонг-ун да го потпише договорот, Доналд Трамп во Сингапур му покажал промотивно видео. Белата куќа на својот Фејсбук профил го објавила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заеднички со Грција создаваме регионална заедница, семејство фокусирано на луѓето, на граѓаните. Нашите држави имаат обврска да застанат позади еднаквоста меѓу ...
сите 55 | | | веќе видена

Договорот за името со Грција е компромис, со кој и ние и нашите грчки пријатели настојувавме низ сите овие месеци да го зачуваме тоа што ни е најбитно. Ние од ...
сите 131 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена

На почетокот беше независноста, а по неа дојде и спорот за името со соседната Грција. Така дојде и до забраната за зборот „Македонија“. Стојалиштето на нашиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Минатата недела, HMD Global откри дека работи на поголема и подобра верзија од Nokia 5.1, наречена Nokia 5.1 Plus. Сега, една недела подоцна, на TENAA се ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јужна Кореја го поздрави договорот меѓу САД и Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: