Иран: Ако Трамп сака преговори, ќе мора да не побара

Претседателот возврати на изјавата на иранскиот претседател, кој го предупреди Трамп да не игра со опашката на лавот оти ќе се покае Претседателот на САД ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди својот ирански колега Хасан Рохани никогаш повеќе да не се заканува на САД. Иранскиот претседател вчера ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го предупреди иранскиот претседател Хасан Рохани дека ќе се соочи со ужасни последици поради заканите кон Вашингтон. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди иранскиот претседател Хасан Роухани повеќе да не им се заканува на САД, откако претходно иранскиот челник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамки на ИФФК „Браќа Манаки“, Кинотека на Македонија, вечер во битолскиот културен центар „Магаза“ ќе приреди изложба и филмски проекции со кои се ...
сите 113 | | | веќе видена

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
сите 63 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 208 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 79 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран: Ако Трамп сака преговори, ќе мора да не побара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: