Помпео со предупредување до Унгарија поради врските со Русија


2 копии

Администрацијата на Трамп не само што има антипатии кон ЕУ, туку и сака да ја уништи Унијата. Вака почнува статијата на "Guardian" за опасноста која на ЕУ и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија има намера да го разруши НАТО, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на посетата на американските војници стационирани во воената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Братислава побара од земјите од Источна и Централна Европа да се спротивстават на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера пристигна во Будимпешта, првата станица од повеќе дневната посета на централна Европа. На врвот на неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државниот секретар Мајк Помпео денеска доипатува во посета на Словачка, како дел од неговата турнејата низ Централна Европа.Целта на посетата, ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, е на турнеја во Унгарија, Полска и во Словачка, за да се осигури дека земјите од истокот на Европа се „свртени“ кон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД ќе бидат принудени да го намалат опсегот на некои операции во Европа и на други места ако државите од тие подрачја продолжат да соработуваат со кинеската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео со предупредување до Унгарија поради врските со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: