Помош за четирите семејства Мустафа чиишто домови изгореа во пожар

Министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими заедно со градоначалникот на општина Шуто Оризари Елвис Бајрам, а во соработка со Црвениот крст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со изјава на потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска дадена во 24 Отворено, а која се однесува на исплатата на паричната помош за лицата со ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на МТСП. Имено, Министерството за труд и социјална политика редовно од 1-ви до 5-ти секој месец врши ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјотресите во Мексико не запираат. Уште еден земјотрес го стресе тлото на Мексико. Овој пат со јачина од 5,7 степени според Рихтер, земјотресот ја погодил ...
сите 149 | | | веќе видена

По пет дена поминати на Генералното собрание на ОН и по остварени низа средби на кои тема на разговор беше и Македонија, шефот на грчката дипломатија, кратко ...
сите 148 | | | веќе видена

Утрово ми стигна подарок – маица од друштвото на нумеролози за почетокот на кампањата. Мислам дека ќе си ја носам за среќа! – Ова го напиша кандидатот за ...
сите 94 | | | веќе видена

Браната Гуахатака која се наоѓа на северозападот на државата би можела потполно да пукне доколку продолжи приливот на вода. Браната напукнала по ураганот од ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помош за четирите семејства Мустафа чиишто домови изгореа во пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: