Груевски на рочиште за „Титаник“


3 копии

Мешањето на институтот помилување или аболиција со институтот амнестија, одредените ситуации во кои таа се дава, како и несмасното нивно донесување од страна ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Петар Василев, кој е застапник во одбраната во поголем број случаи кои ги води СЈО, во емисијата „Правда и неправда“ вели дека моментално судството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако обвинителката Фатиме Фетаи побара на денешното судско рочиште да биде испратен допис до градоначалникот на општина Гази Баба да објасни зошто обвинет ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, од редовите на СДСМ со потпис го пуштил вработениот Александар Трајковски службено да патува иако обвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба Борче Георгиевски реагира дека нема намера никого да штити, особено ако е сторител на кривично дело. Неговата реакција ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гази Баба Борис Георгиевски денеска демантираше дека Александар Трајковски, обвинет во случајот Насилство во општина Центар, кој наместо на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 125 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 146 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски на рочиште за „Титаник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: