Груевски во затвор на хартија, но дали и во ќелија?


Мешањето на институтот помилување или аболиција со институтот амнестија, одредените ситуации во кои таа се дава, како и несмасното нивно донесување од страна ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Петар Василев, кој е застапник во одбраната во поголем број случаи кои ги води СЈО, во емисијата „Правда и неправда“ вели дека моментално судството ...
| | веќе видена | слични

По неодамнешната одлука на грчкиот Врховен суд да ја одбие екстрадицијата на двајцата главни актери во аферата со прислушувањето, екс разузнавачите Грујевски и ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Лазарова Трајковска судија во Европскиот суд за човекови права во изјава за телевизија Телма со порака до националните судови, да одговорат соодветно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изјава за телевизија Сител, поранешниот јавен обвнинител на Република Македонија, а сегашен адвокат на дел од обвинетите во процесите на СЈО, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еднаш дадена аболиција или помилување од претседателот на државата не може да биде повлечена,поништена или укината или на било кој друг начин тргната од ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за аболиција на обвинетите во „Титаник“ повторно е актуелно откако судот во Грција одлучи да не ги екстрадира Горан Грујевски и Никола Бошкоски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски во затвор на хартија, но дали и во ќелија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: