Закерберг на 11 април ќе одговара пред Конгресот во САД


Тој упати лично извинување и ја презема одговорноста, затоа што не сфатил на време до која мерка оваа социјална мрежа може да биде злоупотребена. Сведочењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Основачот на Facebook, Марк Закерберг, вчера по прв пат сведочеше пред Конгресот на САД, поради неодамна откриената злоупотреба на приватни податоци на ...
| | веќе видена | слични

Откако Фејсбук признал дека биле компромитирани личните податоци на 87 милиони нивни корисници, компанијата тргнала со амбициозен план за контрола на штетата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 161 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Вработените во Клиничкиот центар го одложија најавеното блокирање на наплатните рампи на паркингот во кругот на клиниките, а министерот за здравство ветил дека ...
сите 133 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 139 | | | веќе видена

Охрид, 12. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...
сите 177 | | | веќе видена

Француската полицајци соопшти дека го идентификувала осомничениот напаѓач од Стразбур како Шериф Чекат на возраст од 29 години.Како што пренесуваат тамошните ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закерберг на 11 април ќе одговара пред Конгресот во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: