Принцот Хари и Меган Маркл наместо свадбен подарок сакаат донации


6 копии

Во објавата од Кенсингтонска палата стои дека принцот Хари и Меган Маркл  се решиле за седум хуманитарни установи на кои јавноста може да им уплати донации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писателката Саманта Грант, полусестра на идната британска принцеза Меган Маркл е бесна откако кралското семејство соопшти дека поканите за свадбата на Маркл и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На претстојната свадба на британскиот принц Хари и неговата избраничка Меган Маркл, поканета е и Амелија Томпсон, 12-годишно девојче коешто лани го преживеа ...
| | веќе видена | слични

Викторија и Дејвид Бекам потврија дека ќе присуствуваат на свадбата на Принцот Хари и Меган Меркел. Викторија Бекам пизјави дека добиле покана од кралското ...
| | веќе видена | слични

Кралската венчавка доаѓа следниот месец, а медиумите уште од сега шпекулираат кој се ќе биде гостин кај принцот Хари и актерката Меган Маркл на 19 мај. Она што ...
| | веќе видена | слични

Тие се шокирани од одлуката дека нема да бидат дел од 600- те гости на венчавката во палатата Виндзор.На свадбата на 19 мај се поканети и 2640 ,,обични”луѓе , ...
| | веќе видена | слични

Големата кралска венчавка на принцот Хари и поранешната актерка Меган Маркл закажана е за 19 мај во капелата Св. Џорџ во виндзорскиот замок. А како што ...
| | веќе видена | слични

Како се приближува кралската венчавка во Велика Британија така во медиумите се шпекулира за имињата на гостите кои ќе бидат повикани да присуствуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Хари и Меган Маркл наместо свадбен подарок сакаат донации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: