Мареј е елиминиран од УС Опен, Надал без проблеми во следното коло


Стигнавме речиси до самиот крај на УС Опен, односно до полуфиналните средби, кои ќе ни понудат нови возбудувања. Новак Ѓоковиќ и Кеј Нишикори полуфиналниот ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Австралискиот тенисер Доминик Тим оцени дека само еден поен бил пресуден за неговиот пораз против шпанскиот тенисер Рафаел Надал во четвртфиналниот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Њујорк, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Бранителот на титулата во Флашинг Медоус, Рафаел Надал се намачи за да се пласира помеѓу четворицата најдобри. Шпанецот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 397 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мареј е елиминиран од УС Опен, Надал без проблеми во следното коло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: