Спасовски за новиот закон за следње на комуникации: Подготвени сме за амандмани по предложеното решение


4 копии

Успешни реформи на Законот за следење на комуникациите налагаат да бидат спроведени во транспрентен процес, со вклучување на сите субјекти од македонското ...
| | веќе видена | слични

Продавачка преживеала хорор, нападната, ограбена и повредена, Со автоматска пушка ограбиле бензиска на „Првомајска“... Кражбите во Скопје, но и во целата земја ...
| | веќе видена | слични

Работен состанок со г. Сем Блек дел од тимот на ВИНПPО III разговаравме за Регионалната програма за заштита на сведоци во борбата против организиран криминал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Возачите во Македонија возат брзо и под дејство на алкохол. Во полициските билтени овие два прекршока се најчести. При една полициска акција во Скопје 40 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Факултетот за безбедност-Скопје денеска свечено ги промовираше дипломираните студенти од прв и втор циклус на студии. Чест ми е што сум присутен на овој свечен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски смета дека зачестените контроли и казни треба да ги подигнат сообраќајната безбедност и култура. Возачите во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешното обраќање пред новите дипломаци од првиот и втор циклус студии на Факултетот за безбедност при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР како институција има примарна цел што повеќе да се отвори за целосна и континуирана соработка со младите образувани кадри од областа на безбедноста, порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 203 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 50 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски за новиот закон за следње на комуникации: Подготвени сме за амандмани по предложеното решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: