Град Скопје основа ново претпријатие за енергетика


5 копии
3 копии
11 копии
10 копии

Најголем дел од потрошувачите (62 отсто) оваа година ќе добијат пониски или еднакви порамнителни сметки со авансните, покажуваат податоците на БЕГ – Снабдување ...
| | веќе видена | слични

Висината на порамнителните сметки, појаснуваат оттаму, е различна за секој потрошувач и зависи од карактеристиките и енергетската ефикасност на објектот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дистрибуцијата со топлинска енергија најверојатно ја презема Градот Скопје, а БЕГ повеќе нема да се занимава со овој бизнис, откако вчера беше основано ново ...
| | веќе видена | слични

Веста за основањето ново акционерско друштво, кое ќе се занимава со енергетски дејности од страна на градот Скопје наметна многу прашања кај граѓаните. Пред сѐ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 212 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 343 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје основа ново претпријатие за енергетика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: