Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот


5 копии
2 копии

„Макпетрол“ АД Скопје ги информира своите потрошувачи и пошироката јавност за новите малопродажните цени на одделни нафтени деривати кои ќе важат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Зголемување, како што соопштуваат од компанијата, е поради зголемувањето на цената на нафтените деривати на светските берзи. Како што соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични

Дизелот ќе се продава за 2 денари поскапо. Новата цена на бензините ќе биде поголема за 1 денар. Макпетрол ги објави цените на горивата по кои тие од полноќ ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
| | веќе видена | слични

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 95 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 17 | | | веќе видена

Силно невреме во моментов го за зафати Скопје.Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи.Невремето ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: