Прилепчанец силувал десетгодишно дете

2 копии

М.У. од Прилеп синоќа е приведен откако соседката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука.Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите два дена „бурно“ било за полициските службеници во Прилеп, кои имале многу работа и реагирале во неколку наврати. Од полови дејствија, па се до ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 202 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на Р. Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за главните ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец силувал десетгодишно дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: