Со полнењето на оризовите ниви во месноста Босевица започна овогодишната наводнителна сезона

3 копии

16.04.2018 Со пуштањето на водата во каналската мрежа од хидросистемот „Брегалница“ официјално започна полнењето на земјоделските површини на кои годинава ќе ...
| | веќе видена | слични

10.04.2018 Општина Кочани започна да ги реализира најавените активности за асфалтирање на два крака од улицата “Стамен Манов“ во Ромското маало. Во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД се уверени дека Договорот со Грција ќе продолжи да се исполнува и очекува Македонија како Северна Македонија да стане членка на НАТО. Ова вечерва го изјави ...
сите 185 | | | веќе видена

Денеска е ден кога можеме да кажеме дека нешто успеавме заедно, дека за оваа држава издејствувавме две историски шанси – почеток на преговори со ЕУ и покана за ...
сите 76 | | | веќе видена

Како да се поделат должностите кога во исто време се одржува натпреварот за третото место на СП во фудбал во кое играат Англија и Белгија, полуфинале на мажи ...
сите 53 | | | веќе видена

 Британското кралско семејство во последниов период стана едно од најпопуларните семејства за кое неочекувано целиот свет се интересира. Кај нив постојано ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со полнењето на оризовите ниви во месноста Босевица започна овогодишната наводнителна сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: