За десет дена Европската комисија ќе го објави извештајот за Македонија


Брисел јасно ја препознал политичката волја за напредок, поради што Европската комисија препорачува отворање на пред пристапните преговори за членство во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија во следната недела ќе објави Пакет за проширување во кој се проценува состојбата во државите кои настојуваат дса се придружат на 28-члениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дописниците на Радио Слободна Европа од Брисел имале увид во документот што ќе биде објавен на 17 април во Стразбур и јавуваат дека извештајот за напредокот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан во вторник ќе го презентира извештајот за кандидатите за членство во Европска унија, кој ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Обележан со зелено и ставен во графата на реализирани – Законот за употреба на јазиците за Владата бил завршена работа, иако Европската Унија неколкупати ...
| | веќе видена | слични

Планот 3-6-9 се сопна на законите за судовите, за кривична постапка и за јавното обвинителство. Иако првично беше планирано да не се губи време и да се гласаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 190 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
сите 223 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 164 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За десет дена Европската комисија ќе го објави извештајот за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: