Политичка „хирургија“ од која се очекува напредок


2 копии

Лавина од реакции кај политиколозите и професорите покрај целата јавност за владината реконструкција. Професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на УМС во ...
| | веќе видена | слични

Според политикологот Благојче Атанасоски, одлуката на Зоран Заев покрај премиер да биде и министер за финансии не е политички непознат преседан, но прашање е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Заев го предложи новиот состав на кабинетот кој сега е пополнет со нови кадри додека пак главното изненадување е одлуката тој самиот одреден период ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски се осврна на најновиот предлог на владиниот состав, истакнувајќи дека сега парите директно ќе продолжат да одат кај ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во неделата беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на УМС ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичка „хирургија“ од која се очекува напредок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: